14 dni na zwrot

Bezpłatna dostawaod 69,00 zł

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

TIMBERLAND

( ilość produktów: 11 )

Nature Needs Heroes

Inicjatywa “Nature Needs Heroes” jest elementem długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju marki Timberland. Jej celem jest troska o środowisko naturalne. Marka zobowiązała się, że do 2025 roku zostanie posadzonych 50 mln drzew oraz przez najbliższe kilka lat do produkcji większości swoich produktów będą wykorzystywaneł materiały uzyskane wyłącznie z recyklingu.

Historia firmy rozpoczyna się w 1918 roku, kiedy to ambitny młody Nathan Swartz rozpoczyna pracę w branży obuwniczej. Za cel postawił sobie stworzenie butów idealnych, które będą odpowiadały na potrzeby ludzi pracujących w ciężkich warunkach. W 1973 roku powstały pierwsze wodoodporne żółte buty, wprowadzone na początku pod nazwą „Timberlander” („człowiek z lasu”). Buty zostały stworzone nową innowacyjną metodą bezszwowego łączenia cholewki z podeszwą. Buty szybko stały się bardzo popularne, a ich nazwa została zmieniona na Timberland.

Zegarki Timberland są dedykowane osobom, które spędzają czas na świeżym powietrzu, na łonie natury. Inspiracja „człowiekiem z lasu” została przełożona na kolorystykę marki, czyli dominację beży, brązów, zieleni. Zegarki Timberland są w większości masywne, "męskie" w tradycyjnym tego słowa postrzeganiu, bez błyszczących zdobień. Skórzane paski mają odciśnięte logo marki i są przeszywane grubymi nićmi. W kolekcji zegarków Timberland znajdziemy zarówno zegarki wskazówkowe jak i cyfrowe, nie brakuje również chronografów z wodoszczelnością 100M.ją ofertę o plecaki, akcesoria dla dzieci i… zegarki

pixel