14 dni na zwrot

Bezpłatna dostawaod 69,00 zł

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2021-01-14

Retro budziki w retro sypialni! Zobacz najciekawsze propozycje!

“Jak dobrze wstać skoro świt...” pisał Jonasz Kofta. Słowa poety są chyba jednak ostatnią myślą, która przyjść może do głowy kogoś kto walczy każdego rana między chęcią spędzenia dodatkowych minut w łóżku, a koniecznością przygotowania się i wyruszenia do pracy czy szkoły. Często poranne zmagania z wstawaniem są dla wielu najgorszą i męczącą częścią dnia. Jak to zmienić, aby jednak dobrze było wstać skoro świt?

Oczywiście w pierwszej kolejności zadbajmy o zdrowy i regularny sen. A następnie - umilmy poranek przyjemnym akcentem takim jak… budzik! Jaki budzik do sypialni wybrać? Dlaczego budziki retro cieszą się coraz większą sympatią i zainteresowaniem? Czy budzik może pełnić nie tylko funkcje użytkowe, ale także estetyczne i wizualne? Sprawdź w artykule!

Jaki budzik do sypialni wybrać?

Chociaż rozwinięta technologia pozwoliła nam na korzystanie z budzików w telefonach, wiele osób jednak unika takich rozwiązań. Po pierwsze - samo korzystanie z urządzeń mobilnych tuż przed snem wpływa na rozbudzenie i pogarsza jakość snu. W związku z tym coraz częściej unika się telefonów zarówno wieczorem jak i z samego rana. Zakupienie budzika wydaje się wtedy najrozsądniejszym rozwiązaniem. Tutaj pojawia się kolejne pytanie: jaki budzik do sypialni wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Częstym wyborem są zegarki elektryczne. Nie rozpraszają odgłosem działających wskazówek. Podświetlany wyświetlacz zdecydowanie przydaje się nocą. Nie musisz więc, jak za starych dobrych czasów, szukać po omacku włącznika lampki, aby móc zerknąć która godzina. Z drugiej strony jasne wyświetlacze rozpraszają osoby potrzebujące kompletnej ciemności w trakcie snu.

Dla tych dla których nawet najmniejsza cząstka światła nocą staje się elementem rozpraszającym sen, idealne rozwiązanie stanowią zegarki analogowe. Jednakże budziki pełnić mogą nie tylko funkcję użytkową, ale także estetyczną. Dlatego stają się elementem wystroju wnętrz. Wybór zegarka zależy więc od upodobań i oczekiwań wobec danego produktu. Nie da się nie zauważyć, że analogowego budziki retro zdecydowanie zyskują na zainteresowaniu. Czym jest styl retro? Skąd bierze się to zainteresowanie? Jaki budzik w stylu retro wybrać? Spieszymy z odpowiedzią!

Czym jest styl retro? 

Styl retro nie jest wbrew pozorom określeniem jasnym. Z reguły uważa się, że używając słowa retro/vintage w stosunku do mody, muzyki, samochodów czy wystroju wnętrz, mamy na myśli lata 50., 60. czy 70. ubiegłego wieku. Charakteryzowały się one swego rodzaju pstrokatością - mocnymi kolorami, mnogością motywów roślinnych i geometrycznych. Można jednak uznać, że “retro” to niemal wszystko do czego można nawiązać w teraźniejszości z przeszłości. Często jest to wynikiem nostalgii i wspomnień przez co nawet motywy z lat 90. XX wieku można po części określić stwierdzeniem “vintage”. Poza tęsknotą za mijającymi czasami jest to także często świadomy wybór.

Moda vintage to po prostu określony styl np. w wystroju wnętrz, podyktowany interesowaniem się określonymi rozwiązaniami wizualnymi. Wracając do tematu i mówiąc o budzikach w stylu retro najczęściej mamy na myśli okrągłe, stojące, małe zegarki na nóżkach, z dwoma dzwonkami i małym młoteczkiem między nimi. Być może ich dźwięk będzie głośny, a nawet uciążliwy, ale dla wielu użytkowników aspekt wizualny zdecydowanie przeważa. Kiedy chcemy wzbogacić naszą retro sypialnię w budzik retro warto przejrzeć dostępne na rynku produkty, ponieważ, wbrew pozorom, wybór jest naprawdę szeroki!

Jaki budzik retro wybrać? 

Wśród budzików retro znajdzie się wiele propozycji. Preferujesz klasyczne, analogowe w pastelowych kolorach? Z pewnością spodoba Ci się Bell Alarm JVD SRP2216.3. Duża, czytelna tarcza, ciekawa kolorystyka, czytelne, wypukłe cyfry. Kiedy styl retro utożsamiasz z czasami PRL-u, nie przejdziesz obojętnie obok budzika Bell Alarm JVD SR307.5. Jego design przypomina zegarki, które mogliśmy widzieć w domach naszych babć czy dziadków - ciemnobrązowy, kwarcowy budzik z imitacją drewna. Osoby które “retro” i “vintage” utożsamiają z końcem XIX wieku i początkiem XX, z pewnością zwrócą uwagę na propozycję w postaci zegara kominkowego. Drewniany zegar Westminster Chimes jest wyposażony w mechanizm kurantu, który gra melodię Westminster wybrzmiewającą o pełnych godzinach (od 22:00 do 5:00 są automatycznie wyłączane). A może budzik JVD SRP26.1 z płynącym sekundnikiem? Propozycja dla osób, które z nostalgią wspominają lata 90. ubiegłego wieku. Ostateczny wybór nie tylko zależy od aspektu wizualnego, ale także od osobistej interpretacji pytania: “czym dla Ciebie jest okres retro lub vintage?” Może to być okres sprzed stu, czterdziestu czy trzydziestu lat!

Budziki w stylu retro są częstym wyborem zakupowym osób, które chcą wzbogacić swoje vintage sypialnie w dodatkowy element. Ale sprawdzą się one także w innych wnętrzach. Ważne, aby funkcjonalność oraz estetyka odpowiadała naszym osobistym gustom, bez względu na preferowany w domach styl czy panującą modę.

Polecane

Zegar kominkowy JVD HS16.2 Drewniany Westminster Chimes

Zegar kominkowy JVD HS16.2 Drewniany Westminster Chimes

Cena regularna: 414,00 zł brutto319,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 339,00 zł
Zegar kominkowy JVD HS15.2 Drewniany 18 x 21 cm

Zegar kominkowy JVD HS15.2 Drewniany 18 x 21 cm

Cena regularna: 263,00 zł brutto249,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 279,00 zł
pixel