14 dni na zwrot

Bezpłatna dostawaod 69,00 zł

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2020-01-22

Mark Twain i Myszka Miki - czyli 5 faktów o marce Timex

Marka Timex to jeden najbardziej rozpoznawalnych producentów zegarków na świecie. Co sprawia, że każdy model natychmiast staje się przebojem i co wspólnego z tymi czasomierzami ma znany pisarz Mark Twain? Poznajcie niezwykłą historię marki Timex!

1. Marka Timex pochodzi ze Szwajcarii - ale tej amerykańskiej

Timex to marka, która powstała w połowie XIX wieku (wówczas jeszcze jako Waterbury Clock) w Naugatuck Valley w Connecticut, nazywanej „Szwajcarią Ameryki” ze względu na ilość firm w tej okolicy, zajmujących się produkcją czasomierzy. Do dziś urządzenia Timex mogą spokojnie konkurować ze szwajcarskimi, uznawanymi za najlepsze na świecie.

2. Timex współpracował z Waltem Disneyem!

Dziś zegarki i inne gadżety z motywami z filmów i kreskówek nikogo nie dziwią. Uginające się od nich sklepowe półki przyciągają uwagę fanatyków Spidermana, Harry’ego Pottera czy Krainy Lodu. Jednak czasomierze na rękę z postacią z popularnej bajki w dwudziestoleciu międzywojennym były czymś naprawdę niezwykłym. Na taki pomysł wpadła marka Timex, która w 1933 roku na licencji Walta Disneya stworzyła serię takich dodatków. Kochały je nie tylko dzieci! Wersja kieszonkowa kosztowała około 1.5 dolara, z kolei za zegarek naręczny trzeba było zapłacić 2.75. Urządzenia z Myszką Miki nazywane były „oficjalnym czasomierzem dwóch milionów dzieci”.

3. Twarzą Timex był sam Mark Twain

Nie tylko dziś marki zabiegają o zainteresowanie gwiazd i ikon stylu. W pierwszych latach XX wieku marka Timex chwaliła się tym, że jeden z jej flagowych modeli, czyli kieszonkowy zegarek Yenkee, uwielbia pisarz Mark Twain, autor takich książek, jak „Przygody Tomka Sawyera”. Co ciekawe, wyprodukowany był jako czasomierz dostępny dla wszystkich - kosztował zaledwie 1 dolara. Ten pomysł był strzałem w dziesiątkę, bo Yankee Dollar Watch został sprzedany w 6 milionach egzemplarzy.

Zegarek Timex Combo TW5M23000 The Guard DGTL

4. Timex wprowadził zegarki do mody

To właśnie amerykańska marka Timex w połowie XX wieku zaczęła popularyzować podejście do czasomierzy jako modnych dodatków na różne okazje. Damski model Cavatina, zaprojektowany w latach 60. miał być niedrogim i zgodnym z trendami zegarkiem, który można kupować spontanicznie, poszerzając swoją kolekcję i uzupełniając nimi stroje na co dzień czy na wieczór. Wcześniej o chronometrach myślano przede wszystkim jak o długofalowej i kosztownej inwestycji.

5. Timex kocha technologie

Od samego początku swojego istnienia marka Timex romansuje z nowinkami technologicznymi. Nie dość, że posiada swoje własne Centrum Badawcze Timex w Pforzheim, to jeszcze co chwilę zachwyca innowacjami. Tak było z „Indiglo”, czyli elektroluminescencyjnymi tarczami, ze skomputeryzowaną linią „Data Link”, składającą się z modeli wyposażonych w funkcje kalendarza i książki telefonicznej czy z serią Timex Ironman, którą uwielbiał między innymi Bill Clinton.

Zegarek Timex Combo TW5M23100 The Guard DGTL

Timex stale się rozwija i bezustannie odpowiada na potrzeby użytkowników. Poznaj niezwykłą historię tej amerykańskiej marki i zajrzyj do naszego sklepu po modele, które sprawdzą się na wielkie wyjście czy w podróży (jak modele Timex Ironman).

pixel