14 dni na zwrot

Bezpłatna dostawaod 69,00 zł

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2022-07-15

Jaki zegarek na plażę?

Zegarek nad morze? Na górskie szlaki? A może jako element miejskiego outfitu? Bez względu na cel podróży, warto zadbać o to, by czasomierz stanowił nie tylko designerki dodatek do stroju, ale również dzięki swoim dodatkowym funkcjom stał się praktycznym gadżetem, ułatwiającym codzienne życie. Poznaj najciekawsze propozycje zegarków na wakacje i wybierz model idealny dla siebie!

Jaki zegarek na wakacje wybrać?

Czasomierz na wakacje to nie tylko zegarek na plażę. Oczywiście warto zadbać o to, by był odpowiednio szczelny, a także wykonany z odpornych na niekorzystne warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne materiałów. Nie oznacza to jednak, że każdy model, jak np. te w zegarki Nautica, musi pozwalać na nurkowanie z akwalungiem, bez obaw o zalanie środka i uszkodzenie mechanizmu.

Zegarek na plażę czy górskie szlaki musi być przede wszystkim solidny i wykonany z odpornych na wilgoć materiałów. Doskonałym wyborem mogą okazać się np. zegarki Adriatica, wykonane z bezpiecznej dla skóry wrażliwej i odpornej na korozję stali szlachetnej. Zegarek na wakacje, poza solidnym wykonaniem musi się również charakteryzować praktycznymi funkcjami dodatkowymi.

Ostatnia, choć oczywiście nie najmniej ważna kwestia to design czasomierza. Warto zadbać o to by pasował on do wszystkich albo chociaż do większości stylizacji, dzięki czemu będziemy sięgać po niego o wiele częściej i z przyjemnością. Ciekawym wyborem będą modele kolorowe o żeglarskim lub kwiatowym motywie, a także nieśmiertelne klasyki retro na skórzanych paska, które są opcją najwygodniejszą do noszenia w upalne dni.

Zegarek Nautica Fairmont NAPFMT004 Chrono

Wygodny zegarek na lato

Zegarek plażowy, czy też zegarek na lato może występować w dwóch popularnych wersjach - sportowej oraz eleganckiej typu fashion. Sportowe zegarki to opcje idealne dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Wyposażone są w szereg przydatnych funkcji dodatkowych jak m.in. wysokościomierz, barometr, kompas, czy termometr. Takie modele sprawdzą się doskonale podczas pieszych wędrówek, na górskich szlakach i długich wypadów terenowych z plecakami i namiotami.

Z kolei do drugiej grupy, zegarków fashion zaliczyć możemy modele na eleganckich bransoletkach, które świetnie sprawdzą się podczas wspólnych wypadów ze znajomymi, lub podczas wieczornego zwiedzania miasta. Ciekawym wyborem są np. zegarki drewniane, które nie tylko przyciągają spojrzenia swoim oryginalnym designem, ale także pasują do większości lekkich, wakacyjnych stylizacji.

Drewniany zegarek Giacomo Design GD08012 Orzech

Doskonałą propozycją łączącą w sobie szereg dodatkowych funkcjonalności czasomierzy sportowych i designerskiego wyglądu są zegarki smartwatch, występujące w wielu kolorach i rozmiarach. Dzięki funkcji synchronizacji ze smartfonem możemy nie tylko odbierać powiadomienia, czy połączenia głosowe, ale również sprawdzać przebyty dystans oraz ilość spalonych podczas niego kalorii!

Zegarek SmartWatch pulsoksymetr Rubicon RNCE68 czarny BT Call

Wodoodporny zegarek nad morze

Jeśli wiemy, że naszą wakacyjną destynacją będą nadmorskie miejscowości, konieczne jest zaopatrzenie się w czasomierz, który doskonale poradzi sobie nie tylko z drobnymi falami, ale i nurkowaniem na większych głębokościach i oczywiście piaskiem! Bezpiecznym wyborem, dla osób, które, choć cenią sobie aktywny wypoczynek w wodzie, lubią pozostawać na bezpiecznej głębokości, będą modele z klasą szczelności wynoszącą 10 ATM, jak m.in. zegarki Pulsar męskie w różnych kolorach.

Zegarek Pulsar męski chronograf PM3197X1

Umożliwiają one swobodne pływanie, a nawet nurkowanie, bez obaw o zalanie i tym samym trwałe uszkodzenie mechanizmu. Takie zegarki wyposażone są najczęściej w zwiększającą szczelność zakręcaną koronkę, a także kopertę. Miłośnikom nurkowania na większych głębokości z kolei do gustu przypadną bardziej zegarki typu Diver, których klasa szczelności wynosi aż 20 ATM!

Warto pamiętać, że każdy zegarek na plażę musi być wodoodporny i wykonany z odpornych na oddziaływanie słonej wody materiałów. Tanie modele wykonane z kiepskiej jakości stali, mogą nie tylko szybko stracić swój estetyczny wygląd, ale również mogą okazać się niebezpieczne dla naszej skóry. Rdza, czy czarny kolor, który będzie odbijał się na nadgarstku, mogą prowadzić do poważnych reakcji uczuleniowych, które wpłyną negatywnie na jakość naszego urlopu, samopoczucia i zdrowiu.

Idealny czasomierz na wakacje? Musi być przede wszystkim odporny, szczelny, funkcjonalny i musi pasować do Twojego stylu! Drewniany? Elegancki? A może sportowy Diver? Wybierz model, który spełni Twoje wymagania bez względu na sytuację!

pixel