14 dni na zwrot

Bezpłatna dostawaod 69,00 zł

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2021-03-09

Dlaczego warto postawić na zegarki Adriatica?

Szwajcarskie zegarki Adriatica od niemal stu lat cieszą się niegasnącą popularnością. Wpływ ma na to wiele czynników, których źródła można dopatrzeć się, chociażby w samym procesie tworzenia czasomierzy. Nie od dziś wiadomo przecież, że szwajcarska precyzja to fakt nie do podważenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o zegarki. Na czym polega więc fenomen marki Adriatica i jakie godne polecenia produkty mają w swojej ofercie?

Krótka historia marki

Początki działania firmy przypadają na 1852 rok i nie były one ani łatwe, ani spektakularne. W szwajcarskim Moutleier dopiero kilkadziesiąt lat później, a dokładniej w 1931 roku, doszło do fuzji Adria i Adriatica, co dało podwaliny pod budowę prawdziwej potęgi czasomierzy. Prężnie marka mogła zacząć działać dopiero 18 lat później, kiedy powojenny kurz powoli zaczął opadać. Tak docieramy do roku 1962, gdy zakład Adriatica Watches przenosi się do Biel/Bienne i tam kontynuuje rozpoczętą w latach pięćdziesiątych produkcję wysokiej klasy zegarków damskich i męskich. Kolejne ważne daty to przełom stuleci i ponowna przeprowadzka, tym razem do Donigio, a dekadę później do Camorino / Ticino. Od 2006 roku marka jest członkiem prestiżowego The Federation of the Swiss Watch Industry. Do Polski Adriatica i jej produkty trafiają dopiero po zmianach ustrojowych w kraju. Ich popularność przez lata nie maleje także w Stanach Zjednoczonych, a nawet Malezji!

W czym tkwi jej fenomen zegarków Adriatica?

Wyjątkowość zauważyć można w każdym detalu: przez wskazówkę, tarczę, mechanizmy czy nawet bransolety do zegarka. Prawdziwi, szwajcarscy zegarmistrzowie od kilkudziesięciu już lat tworzą produkty z dopracowanymi do perfekcji mechanizmami. Wisienką na torcie jest unikalne, stylowe, klasyczne a często i luksusowe wzornictwo. Czasomierze wykonywane są z tytanu i stali szlachetnej. Niemal wszystkie modele są wyposażone w elastyczne szkło mineralne lub szafirowe. Adriatica, oferująca zarówno zegarki automatyczne jak i mechaniczne, wykorzystuje sprawdzone mechanizmy Eta i Selita oraz Ronda i Isa. To bezapelacyjnie gwarancja niezawodności w działaniu i to na długie lata!

Na jakie modele zwrócić uwagę?

Kiedy szukasz zegarka dla mężczyzny, który ceni elegancki design - zwróć uwagę na zegarek Adriatica A1113.1233Q. Ponadczasowy projekt łączący czarny pasek z kopertą w kolorze żółtego złota oraz białą tarczą z rzymskimi cyframi. Ucieszy to miłośnika klasycznych dodatków! A może jesteś Panią, która jest fanką nietypowych bransolet do zegarka? Takie także znajdą się w ofercie marki! Zegarek Adriatica A3463.9113Q w odcieniach różowego złota może pochwalić się ciekawą wizualnie bransoletą ze stali nierdzewnej, odpornej na ścieranie. Z kolei dla tych lubiących świecidełka i elementy dekoracyjne, do gustu przypadnie model A3646.5214Q z czarną tarczą wysadzą cyrkoniami.

Dla fanów zegarków wiele elementów ma znaczenie przy zakupie: od niezawodnego mechanizmu, po ciekawy, klasyczny design, wygląd tarczy, cyfr czy bransolety do zegarka. Najwyższe oczekiwania najbardziej wymagających bez wątpienia spełnia marka Adriatica!

Polecane

pixel