14 dni na zwrot

Bezpłatna dostawaod 69,00 zł

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2023-03-14

Czym się kierować kupując budzik, kiedy Twój już nie daje rady Cię dobudzić?

Design? Dodatkowe funkcjonalności, czy może rodzaj zasilania? Czy wiesz jaki budzik do sypialni sprawdzi się najlepiej i czym warto kierować się podczas jego zakupu? Oczywiście najlepszy budzik to taki, który przede wszystkim spełnia swoją główną funkcję, czyli dba o to, byś rano nie spóźnił się do pracy, czy szkoły. Jedni lubią budzić się do dźwięku ulubionych piosenek, inni z kolei będą woleli posłuchać ulubionej audycji lecącej w radiu. Jak zatem wybrać model idealny dla siebie? Sprawdź nasz poradnik!

Po czym poznać, że Twój budzik nie spełnia już swojej funkcji?

Powodów, dla których Twój budzik nie spełnia już właściwie swojej roli, może być kilka, a każdy z nich odbije się negatywnie na Twojej punktualności. Wiele zależy oczywiście od konkretnego modelu, jednak najczęściej wadliwy bądź uszkodzony budzik można rozpoznać po:

 • wyświetlaniu niewłaściwej godziny — uszkodzony lub stary czasomierz może spieszyć bądź spóźniać, co odbije się negatywnie na Twoim poranku,
 • w przypadku modeli elektronicznych wadą może być także nieczytelne wyświetlanie godziny,
 • dodatkowe funkcje budzika jak m.in. radio mogą nie działać poprawnie lub nie uruchamiać się wcale,
 • dźwięk budzika może być za słaby, przez co możesz zastanawiać się - „Dlaczego nie słyszę budzika?”,
 • w najgorszym przypadku może się zdarzyć, że czasem alarm nie zadziała wcale.

Budzik JVD SB1000.1 Radio FM 2 alarmy

Jak wybrać najlepszy budzik dla siebie?

Wbrew pozorom kupowanie budzika to nie taka łatwa sprawa. Czynności tej nie ułatwia oczywiście ogrom modeli dostępnych na rynku, dlatego, zanim zaczniesz poszukiwania, zastanów się jakie funkcje budzika będą dla Ciebie ważne i jaki design będzie pasował do Twojego wnętrza. Pamiętaj, budzik w sypialni to jeden z najważniejszych, funkcjonalnych elementów dekoracyjnych dlatego musi zostać dobrany także pod kątem stylu.

Wybór budzika powinien być też podyktowany kwestiami czysto praktycznymi. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze upewnij się, że:

 • godzina jest bardzo dobrze widoczna i czytelna,
 • model został wyposażony w dodatkowe funkcje budzika jak podświetlanie godziny, tak aby była ona widoczna również w nocy,
 • zapewnia dobudzenie poprzez możliwość ustawienia kilku alarmów,
 • został wyposażony w funkcję drzemki.

Budzik dla dziecka JVD SRP911.2 Łoś

Kupowanie budzika warto dokładnie przemyśleć, ponieważ źle dobrany model może nie tylko nie spełnić w Twoim przypadku swojego zadania, np. jeśli masz problemy ze wstawaniem, a budzik nie posiada funkcji drzemki. Długofalowo problemem może okazać się nawet sam dźwięk alarmu, który zamiast dodawać Ci energii, może wręcz zepsuć cały poranek.

Ogromną popularnością cieszą się m.in. budziki sieciowe z wbudowanym radiem, które w przeciwieństwie do często bardzo irytującego dźwięku alarmu, mogą obudzić Cię ulubioną poranną audycją.

Budzik sieciowy Braun BNC016BK

Ciekawym i cieszącym się coraz większym zainteresowaniem rozwiązaniem, będą również nowoczesne budziki umożliwiające pomiar temperatury, ciśnienia, czy poziomy wilgotności. Poza swoimi oczywistymi funkcjami, taki budzik do sypialni wpływają pozytywnie na samą higienę snu, ułatwiając dbanie o najlepszy dla Twojego zdrowia mikroklimat, który będzie panował w sypialni.

Budzik JVD RB9242.1 Termometr DCF77 Dwa Alarmy

Dlaczego warto inwestować w nowy budzik?

Budzik to bez wątpienia jeden z najważniejszych gadżetów w sypialni. Mimo iż najprawdopodobniej większość z nas korzysta dodatkowo z alarmów ustawianych cyklicznie w telefonie, warto pamiętać, że nie są one pozbawione wad. Budzik w telefonie:

 • może nie zadziałać, jeśli w nocy rozładuje się bateria,
 • jeśli nie ustawiłeś funkcji alarmów cyklicznych, możesz zwyczajnie o tym zapomnieć,
 • budzenie jednym z kilku dostępnych w telefonie dźwięków może być dla Ciebie zwyczajnie irytujące.

W takiej sytuacji z pomocą nadchodzą stylowe budziki elektroniczne, które nie tylko zachwycą Cię swoim designem, ale także dodatkowymi funkcjonalnościami, które będą w stanie umilić każdy poranek.

Co więcej, kupowanie budzika może okazać się również świetnym pomysłem na prezent! Kolorowe budziki dla dzieci mogą stać się ulubionym elementem dekoracyjnym w pokoju Twojej pociechy. Nie wiesz jaki budzik dla dziecka sprawdzi się najlepiej? Wybierz taki o niecodziennym kształcie i prostej obsłudze.

Budzik dziecięcy JVD SRP2305.1 Robot

Jaki budzik będzie idealny do Twojej sypialni? Nie decyduj się na żadne kompromisy! Musi pasować do Twojego wnętrza, zapewniać wszystkie najistotniejsze dla Ciebie funkcje i oczywiście, musi być precyzyjnie wykonany. Pamiętaj, jego zadaniem jest sprawić, byś zawsze zjawił się na czas, a solidne materiały będą gwarancją, że nigdy nie spóźnisz się na rozmowę o pracę, egzamin czy wakacyjny samolot.

Polecane

Budzik sieciowy Braun BNC016BK

Budzik sieciowy Braun BNC016BK

319,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką299,00 zł brutto
Budzik JVD SB1000.1 Radio FM 2 alarmy

Budzik JVD SB1000.1 Radio FM 2 alarmy

Cena regularna: 157,00 zł brutto149,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 149,00 zł
pixel