14 dni na zwrot

Bezpłatna dostawaod 69,00 zł

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2022-03-07

Jaki zegarek wybrać dla dziecka? - zegarek analogowy vs. elektroniczny

Zegarki dziecięce to gadżet, który jest bardzo lubiany przez najmłodszych. Dla chłopców to symbol dorosłości, dzięki któremu mogą być podobni do taty, a dziewczynki traktują go bardziej jako biżuterię, w której mogą wyglądać tak pięknie, jak mama. Oprócz tego, że dzieci uwielbiają także chwalić się nimi w przedszkolu i szkole, mogą nauczyć się odczytywania godzin oraz zrozumieć, co to czas. Jaki zegarek dla dziecka wybrać - analogowy, czy elektroniczny? Wszystko zależy od wieku dziecka oraz innych czynników, o których przeczytasz w tym artykule.

Czym różni się zegarek elektroniczny od analogowego?

Zegarki analogowe, czyli te posiadające wskazówki, w przeciwieństwie do zegarków elektronicznych, posiadają bardzo długą historię. Uznawane są za klasyki i zawsze będą wysoko cenione wśród wielbicieli czasomierzy. Zegarki elektroniczne to na swój sposób także symbol zmian, technologii, która ciągle się rozwija. Jednak dla rodziców najważniejsze jest, aby dziecko polubiło nowy prezent i, aby poradziło sobie z odczytywaniem czasu. W tym na pewno pomoże szereg udogodnień, odpowiednio dostosowanych do wieku dziecka. Nie ma określonego wieku, w którym może zacząć go nosić. Wystarczy, aby znało cyfry. Z drugiej strony, zegarki dziecięce z postaciami z bajek, to naprawdę doskonały prezent, który na początku może służyć tylko do zabawy, albo właśnie do nauki samych cyferek. Kolorowe zegarki Q&Q dziecięce na pewną zachęcą malucha do zgłębiania wiedzy w zabawny sposób. Współcześnie, zegarki dziecięce są tak atrakcyjne, że maluszki zrobią wszystko, aby jak najczęściej móc z nich korzystać.

Zegarek Q&Q VR99-019 Dziecięcy Kolorowy

Jaki zegarek kupić dla dziecka?

Dla najmłodszych pociech najlepiej kupić zegarki dziecięce analogowe z wyraźnymi cyframi arabskimi i dużymi wskazówkami. Zegarki dla nastolatków i starszych dzieci, które umieją już przecież dużo więcej, w miejscu cyfr mogą mieć różne symbole, jak kropki, czy kreski, a nawet puste miejsca. Różnorodne zegarki JVD na pewno przypadną im do gustu. Czasomierze z cyfrowym wyświetlaczem mogą posiadać na przykład podświetlaną tarczę, co ułatwia nie tylko odczytanie godziny, ale także zachęca do ciągłego sprawdzania zmieniających się liczb. A to przekłada się na naukę. Modele elektroniczne, jak zegarki Q&Q dziecięce, mogą też okazać się łatwiejsze w korzystaniu, szczególnie w obecnym świecie, pełnych tabletów, telefonów i komputerów, z którymi dzieci mają styczność na co dzień i które skutecznie potrafią odciągnąć uwagę na długi czas. Z drugiej strony, analogowe zegarki JVD są miłą odskocznią, która rozwija wyobraźnię i uczy czegoś innego.

Zegarek Q&Q M173-016 Retro

Zegarek dla nastolatka - wygodny i użyteczny

Zarówno zegarki dziecięce, jak i zegarki młodzieżowe, będą stanowiły także wartość symboliczną. Pomogą wpajać przydatne w życiu zasady, jak punktualność i odpowiedzialność, które zaprocentują w przyszłości. Co więcej - dotyczy to najbardziej nastolatków - sprawdzenie godziny na zegarku, a nie na telefonie, nie odwraca uwagi, nie rozprasza i nie odciąga ich od zajęć. Efektowne, modne i oryginalne zegarki JVD, to także coś, co zwróci uwagę kolegów oraz pozwoli młodemu człowiekowi zrozumieć, co mu się podoba, a co nie. Sprawdzanie godziny na zegarku uczy też nawyków przychodzenia do domu na czas, punktualności na zajęciach szkolnych oraz kontrolowania, ile czasu poświęca się w ciągu dnia na różne czynności i na sen. Zegarki Q&Q dziecięce posiadające funkcję budzika, skutecznie i szybko obudzą oraz w mgnieniu oka postawią zaspaną pociechę na nogi. A gdy dodatkowo mają stoper i gry, które od razu można uruchomić, poranne dramaty ze wstawaniem powinny się zakończyć na dobre.

Zegarek Q&Q VP84-002 Wodoszczelny

Smartwatch - gadżet tylko dla dorosłych?

I tu pojawia się zagadka, czy warto kupować dziecku smartwatch? Na to pytanie nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony smartwatche to nie „zwyczajne” zegarki dziecięce, które miałyby wskazywać czas, a bardziej modny gadżet. Z drugiej strony, dodatkowe funkcje okazują się przydatne nie tyle dla dziecka, ale także dla rodzica. To na przykład możliwość ustawienia lokalizacji dziecka z poziomu swojego smartfona. Szczególnie kiedy wybieramy zegarki dla nastolatków, ta funkcja okazuje się bardzo ważna. Zakup smartwatcha to także odpowiedź na trapiące pytanie, który zegarek wybrać - analogowy czy cyfrowy? Smartwatche mają funkcję zmiany sposobu wyświetlania godziny z analogowego na cyfrowy i odwrotnie, dzięki czemu możliwa jest nauka prawidłowego odczytywania godzin na dwa sposoby. Wystarczy zatem poświęcić odrobinę czasu i zastanowić się, jaki zegarek dla malucha będzie najlepszy. Warto porozmawiać też z dzieckiem, pokazać mu różne modele, na przykład zegarki JVD i wspólnie podjąć ostateczną decyzję.

pixel